1. Dlaczego powinienem KUPIĆ te właśnie młynki ?
 2. Jak działają rozdrabniacze odpadków organicznych ?
 3. Jak uruchamiany jest młynek?
 4. Czy nasze młynki są trudne w instalacji ?
 5. Czy młynek pasuje do każdego zlewozmywaka ?
 6. Czy trudno jest używać rozdrabniacza ?
 7. Czy młynki są urządzeniami hałaśliwymi ?
 8. Jakie rodzaje odpadków można usuwać za pomocą młynka ?
 9. Czy ze względu używania wody do obsługi urządzenia, elementy metalowe nie rdzewieją ?
 10. Czy młynki wymagają konserwacji ?


Dlaczego powinienem KUPIĆ te właśnie młynki ?
IN SINK ERATOR to światowej klasy producent (od 1936 r.) najlepszych urządzeń tego typu. Ich projekty to oryginalny design, a jednocześnie funkcjonalność i praktyczność. Dzięki temu jesteśmy pewni, że wszyscy nasi klienci używają nowoczesnych, sprawdzonych i niezawodnych technologii. Urządzenia zostały stworzone przy użyciu odpornych na korozję materiałów, by zapobiec powstawaniu rdzy i zapewnić bezproblemową eksploatację. Klienci naszych młynków posiadają dodatkowe korzyści, takie jak:
 • Sprawność energetyczna -Odporność na korozję
 • Konkurencyjne ceny
 • Wyjątkowe normy jakości
 • Długi okres gwarancyjny


Jak działają rozdrabniacze odpadków organicznych ?
Odpadki wrzucone do zlewozmywaka wraz ze strumieniem wody dostają się do komory rozdrabniania. Dno komory stanowi wirującą tarcza z dwoma zamocowanymi na niej, luźno wirującymi kułakami, które w szybki sposób rozbijają odpadki na drobniutkie cząsteczki. Następnie siła odśrodkowa wywołana wirującą tarczą z kułakami wyrzuca rozdrobnione cząsteczki odpadków na koronkową, nieruchomą ściankę tulei komory rozdrabniania. To powoduje dalsze ich rozdrabnianie. Noże, ani inne krawędzie tnące nie są stosowane w rozdrabniaczach. Mikrocząsteczki odpadków w strumieniu wody z komory spływają do kanalizacji przez połączenie rurowe, udrażniając przy okazji rury odpływowe. Jest to idealne rozwiązanie w walce z problemem, jakim jest zapychający się zlewozmywak.


Jak uruchamiany jest młynek ?
Rozdrabniacze IN SINK ERATOR w modelach 55+, 65+, Evolution 100, Evolution 200, mają w komplecie wyłącznik pneumatyczny (patrz opis tych modeli), który jest montowany na blacie kuchennym. Wyłącznik ten jest bezprądowo połączony z młynkiem, co daje nam bezpieczną możliwość uruchamianie go mokrą ręką. Inne modele ( 45+, LC-50 ) nie posiadają wyłącznika pneumatycznego (oczywiście można go zastosować jako dodatkowa opcja), mają przewód elektryczny zakończony wtyczką do gniazdka . Podczas instalacji należy zaopatrzyć się w zwykły wyłącznik elektryczny ( np. hermetyczny) i zainstalować go w szafce zlewozmywaka. Jest to najtańszy i najbardziej niezawodny sposób montażu, stosowny na całym świecie.


Czy nasze młynki są trudne w instalacji ?

Nie, użycie naszego opatentowanego montażu Plumb-EASY to tani i prosty sposób. Żadne silikony, kleje, czy specjalne narzędzia nie są do tego potrzebne. Szczegółowa instrukcja, opisująca kolejno wszystkie czynności instalowania i użytkowania rozdrabniacza dołączona jest do każdego modelu i znajduje się w każdym opakowaniu. Dodatkowo zapraszamy do obejrzenia filmu Instalacja młynka i prezentacja pracy młynka


Czy młynek pasuje do każdego zlewozmywaka ?
Tak, jest zaprojektowany w taki sposób, żeby pasował do zlewozmywaków z otworem w standardzie europejskim, najbardziej powszechnym na rynku, czyli średnicą 90 mm. Jeśli otwór w Twoim zlewie jest inny specjalnie dla Ciebie Prosper Net posiada w swojej ofercie urządzenie do powiększenia tego otworu. Waga każdego modelu rozdrabniacza kuchennego dopuszcza zawieszenie go we wszystkich zlewozmywakach. W razie kłopotów prosimy o kontakt telefoniczny pod nr. tel. 606-555-666.


Czy trudno jest używać rozdrabniacza ?
Nie, usuwanie odpadków przez młynek nie sprawia żadnych trudności. Poniżej znajdą Państwo pięć prostych kroków, według których należy postępować:
 • Odkręć kran z zimną wodą.
 • Włącz młynek.
 • Wrzuć do komory zlewozmywaka odpadki.
 • Poczekaj, aż młynek zmieli wrzucone odpadki (to tylko chwila).
 • Wyłącz młynek, a następnie zakręć kran.


Czy młynki są urządzeniami hałaśliwymi ?
Nie, młynki nie są hałaśliwe. Posiadają stopień wyciszania, który poprawia się wraz ze wzrostem modelu. Wyższe modele, są wyjątkowo wyciszone z powodu ich pełnej izolacji komory dźwiękochłonnej.


Jakie rodzaje odpadków można usuwać za pomocą młynka ?
Młynek usuwa wszystkie odpadki organiczne, które powstały w naszej kuchni i dostały się do zlewozmywaka. Przykładowo:
 • obierki ziemniaków
 • kości kurczaków
 • kawałki ryb
 • skorupki jajka
 • wyciśnięte cytryny, lub inne owoce
 • łupiny orzechów
 • fusy po kawie, herbacie
 • oraz wszystkie pozostałości po posiłkach
Niewolno natomiast wrzucać odpadków nie organicznych, takich jak, sznurki od herbaty, torebek foliowych, szkła, metalu oraz środków chemicznych typu "Kret".


Czy ze względu używania wody do obsługi urządzenia, elementy metalowe nie rdzewieją ?
Nie, wszystkie części wykonane są z wysokogatunkowej stall nierdzewnej lub są odpowiednio galwanizowane. Pozostałe elementy wykonane są materiałów o specjalnej trwałości.


Czy młynki wymagają konserwacji ?
Najnowsze osiągnięcia techniczne i technologiczne zastosowane w rozdrabniaczach, zapewniają wieloletnią bezawaryjną i bez obsługową eksploatację. Nie muszą się Państwo martwić o bieżące serwisowanie urządzeń.


W razie jakichkolwiek innych pytań - napisz do nas:
prospernet@prospernet.pl